June 2012

Čokoláda-článek na téma týdne

30. june 2012 at 12:26 | avrilka |  Čokoláda
Čokoláda, bez ní nevydržím ani minutu. Musím ji pořát mít, je to taková slast! Každou chvíli mám na něco sladkého chuť, a čokoláda je vždy to, co mě potěší. Je tak sladká a chutná......Nemůžu si pomoct. Když se do ní zakousneš, je to jako sen. Záleží ovšem která ti chutná, protože mě moc nechutná abych pravdu řekla hořká čokoláda. Moje nejoblíbenější čokoláda je Nutella, Figaro a Milka. Tyto 3 typy jsou pro mě nejsladší, nejchutnější a nejpoživatelnější. Pro jak koho, ale pro mě je čokoláda jako slast. Jsem staršná požitkářka nutelly. Sle na pečivo si ji nemažu. Vemu si čajovou lžičku, naberu si nutellu a jím. Pomaličku, vychutnávám a bez citoslovců:"em....m......mňám...m..." to prostě nejde. Jak říkám, čokoláda, i když je nezdravá, je jednou ne nejčastějších a nejhlavnějších potravin, nebo zpíš cukrovinek na našem jídelníčku (hlavně na mojemRozpačitý) Je to můj milášek!

Proč a jak čokoláda?

Už staří Mayové měli čokoládu rádi. Brali ji jako symbol plodnosti a úrody, sice ji neznali v původní formě naší tabulkové čokolády, ale dělali z toho nápoje podobné dnešní horké čokoládě, jenom méně sladké. Tento nápoj také dávali jednou za rok vypít zajatci, kterému potom bylo vyňato srdce. Možná až moc krve kvůli čokoládě, ale čokoláda měla kdysi opravdu velkou cenu. A i dnes patří s obilninami mezi hlavní potraviny, i když by tomu tak nemělo být. Vždyť čokoláda je nezdravá!Jak se to vezme, nezdravá je jen díky obsahu cukru a tuků, které se při její výrobě přidávají. Protože samostatná chocolate je velmi hořká, ale obsahuje množství endorfinů, které navozují veselou náladu. Proto ji spousta lidí jí pije a všelijak jinak konzumuje-co to je za slovo XD. I ♥ chocolate. Nejen za tu dobu co píšu tento článek jsem stihla spořádat tabulku čokolády. Ať je čokoláda jaká je, pravdou je, že čokoládu má každý rád. Existují spousty druhů čokolád i bez spousty přidaných tuků, které by nutili k tloustnutí. Příkaldem jsou BIO čokoládky s vysokým obsahem kakaa, takže spousta kakaa málo tuku XD.

Typy čokolády

Čokoláda jako pomazánka-Nutella, Nugget
Čokoláda jako tabulková-Figaro, Milka, Orion,
Čokoláda jako tekutina-horká z automatu


Avril animace(dvě)

27. june 2012 at 14:49 | Avrilka-adminka |  Něco o ní.....
Jak se mění des?

24. june 2012 at 13:46
Jak se děšl vlastní des? Nebo aspoň mění? A teď nemám na mysli šablony na blogu, myslím prostě vlastní design, víte jak to myslím. Jnže nevím, jak se dělá. Pomůžete mi? Chtěla ybch si nastavit tento:
nebo tento:

nebo tento:
nebo:

atd atd atd......................
Prostě bych časem vyzkoušela všechny, jenže nevím jak na to. A koukám že my world with zac blogerka už hodněkrát měnila dess, tak se ptám hlavně jí, ajk se to dělá? Jak se mění design? nebo jak se dělá? :(((((


Dnes v TV 20.00 hod

24. june 2012 at 11:33 | avrilka |  Co je v TV?☺
Dnes je v telce film Deník princezny. Já ten film viděla a je docela dobrej, ale dovjka je lepší. No a jinak jestli vás zajímá co je novýho v kině tak vám doporučuju Doba ledová 4, země v pohybu a Madagascar 3. Taks e bavte!Deník princezny 2


Dnes v telce 20.00

17. june 2012 at 19:38 Co je v TV?☺
Dnes v 20.00 hodin je v telce na nově "CO ta holka chce?"
Je to dobrej film. Já ho viděla a jsou tam i dobrý herci. Udělala jsem novou rubriku a to jsou prostě: "songy"
a potom ještě: TV
ju? tak se mějte!CO TA HOLKA CHCE?